Ogłoszenie: TANCERKI POSZUKIWANE ( typ ogłoszenia: kupię )
Treść ogłoszenia: GRUPA TAMTAMITUTU POSZUKUJE TANCEREK DO WSPÓLPRACY!!!


Na rynku istniejemy już 5 lat, w związku z ciągłym rozwojem i poszerzaniem oferty, poszukujemy młodych, uzdolnionych tanecznie dziewcząt, które chciałyby spróbować swoich sił w plemiennych tańcach i tradycyjnych technikach, takich jak afro, hula, haka i innych. Jeśli chcesz wziąć udział w tym projekcie lub znasz kogoś kto chciałby zarabiać tańcząc w naszej grupie, proszę powiadom tą osobę o naborze do zespołu.


UWAGA: osoby kandydujace do zespołu, które nie prześlą swojego CV oraz zdjeć sylwetki i twarzy nie będą brane pod uwagę.


MARCIN URZĘDOWSKI – LIDER GRUPY TAMTAMITUTUMuzyką perkusyjną zajmuję się już od dziesięciu lat. Moje doświadczenia muzyczne można zawrzeć w jednym słowie: POSZUKIWANIA. Mój niezaspokojony głód tworzenia, konstruowania, eksplorowania, zdobywania wiedzy, pcha mnie bezustannie w coraz to nowe rejony poszukiwań. Nie wystarcza mi już granie na tradycyjnych instrumentach, choć te kolekcjonuję i wciąż poszerzam swój zbiór. Satysfakcji dostarcza mi poszukiwanie dźwięków w otaczającym mnie świecie. To właśnie ta natura poszukiwacza, szperacza, sprawia, że nie przechodzę obojętnie obok złomowisk, składów rupieci, pchlich targów. Staram się z tych pozornie nieprzydatnych przedmiotów wydobyć duszę, zamienić w instrumenty, sprawić, by znaleziona puszka, stara szuflada, rozklekotany rower, nabrały nowego znaczenia, nowego życia. Przy odrobinie cierpliwości, gdy obdarzymy te przedmioty miłością, sprawiamy, iż pewnego dnia przemówią, zaszeleszczą, zaskrzypią, czasem cicho i delikatnie, czasem dynamicznie i głośno.

Uprawiam muzykę perkusyjną z wszystkich kontynentów. Miłość do świata rytmu sprawia, iż umiejętnie łączę ze sobą różnorodne kultury perkusyjne. Nie uznaję wszelakich uogólnień, generalizowania, szufladkowania, z tego też powodu ciężko mi nazwać swoją muzykę. Choć wpisuje się ona w nurt Word Music, odnaleźć w niej można wiele inklinacji, przybiera wiele twarzy, wiele odcieni. W Polsce działam na szeroko rozumianej scenie Etno, ale równie często można mnie odnaleźć w klubach, gdzie na scenie DJ-skiej współtworzę liczne odmiany współczesnej muzyki klubowej. Ta olbrzymia rozpiętość stylów, które uprawiam, od tradycyjnych rytmów ludów mande Afryki Zachodniej, poprzez rytmy orientalne, latynoskie, na industrialnych kończąc sprawiają, iż nie boję się nowych wyzwań, eksperymentów, poszukiwań twórczych.

Muzykoterapią zajmuję się od dwóch lat. Praca z dziećmi i ludźmi chorymi sprawia mi nieskrywaną i olbrzymią satysfakcję. Skonstruowana przeze mnie terapia Pt „Gadające Patyki„ to osobliwa podróż do źródeł rytmu, do początków percepcji muzycznej. W terapii tej kładę nacisk nie tyle na odbiór granej przeze mnie muzyki, ile na proces twórczy, w którym moi podopieczni sami konstruują instrumenty. To polisensoryczne działanie powoduje większe zaangażowanie, i uruchomienie skrywanych głęboko pokładów kreatywności. Gadające Patyki to autorska wizja pracy z dziećmi za pomocą rytmu, i banalnie prostych instrumentów jakimi są znalezione w lesie czy parku patyki. Proces jaki rozpoczyna się w chwili wyjścia na spacer do lasu, a kończy na misternie skomponowanych rytmach, granych na okorowanych, ręcznie malowanych i zdobionych patykach, to całe misterium rytmu, w którym dzieciak uświadamia sobie jaką olbrzymią mocą dysponuje, i jak wiele można zrobić z tak niepozornych, i zdawałoby się bezużytecznych przedmiotów, jakimi są kawałki gałęzi, fragmenty korzeni, czy deski.

Przed pięcioma laty powołałem do życia GRUPĘ TAMTAMITUTU. Niewątpliwie jest ona ukoronowaniem moich szalonych poszukiwań, wynikiem licznych eksperymentów, kwintesencją tego co we mnie najlepsze. Ścieżki jakie mnie doprowadziły do tego projektu były kręte i często zwodnicze, niemniej dziś nie żałuję żadnego z podjętych wcześniej wyborów. Fascynację różnorodnymi kulturami perkusyjnymi, ale także światem szamanizmu i magii daje się zauważyć w instrumentarium jakiego używam podczas występów. Są tam kije deszczowe, bębny życia, didgeridoo, klaskawki, grzechotki z jelita jaka, pazury lamy, szpony krogulca, i wiele, wiele innych. Tę nie uświadomioną moc, jaką niosą ze sobą bębny zwiększam podczas koncertów tańcem. Taniec ten nie jest tylko zwykłą interpretacją muzyki; nasze choreografie to połączenie szamanizmu, muzyki, teatru, tańca, światła, koloru, różnorakich działań plastycznych, body painting czy wreszcie żywego ognia...Chcesz się wybrać w tę etniczną podróż z nami – zapraszamy!!!
Nr telefon: 608529965
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Jest nas już 1281 | online: 0