Do Kenii z rodziną

Wszystkie dzieci marzą o podróżach do odległych miejsc. Niestety przy egzotycznych wyprawach na safari nie zawsze jesteśmy w stanie zabrać ze sobą całą rodzinę. Zazwyczaj to właśnie dzieci, ze względów bezpieczeństwa, zostawaj domu, np. z dziadkami. Na szczęście coraz więcej firm zajmujących się wycieczkami do Afryki zaczyna dostrzegać ten problem, przez co stale powiększa się oferta usług dostępnych dla rodzin.


W Maroku można zatrzymać się całą rodzina w Riadzie, gdzie usługi hotelowe dla dzieci są na normalnym, europejskim poziomie. W Kenii i Tanzanii są już liczne hotele i kurorty, w których dostępna jest obsługa dla dzieci . W Republice Południowej Afryki hotelarze również maja dobry stosunek do dzieci. Jeśli więc planujesz wyjazd z całą rodziną do Afryki, musisz dokładnie dowiedzieć się jakie powinny być warunki i jakie atrakcje czekają na ciebie. Dopiero wówczas warto pytać o ewentualne ceny.


Wiele wskazuje na to, że najlepsze warunki turystyczne znajdziemy w RPA, jednak pod względem rzeczy wartych zobaczenia, Kenia przebija swojego południowego rywala o głowę. Dlatego warto zaplanować wyprawę rodzinną właśnie do tego kraju.


Od niedawna najlepszymi przewodnikami w Kenii stali się Masajowie. Plemiona mają podpisane kontrakty z firmami turystycznymi i bardzo bobrze na nich zarabiają. Z masajskim przewodnikiem można wybrać się odpowiednio zabezpieczonym autem na safari, podczas którego pokaże on tereny łowieckie wielkich kotów. Jeżeli pojedziemy o odpowiedniej godzinie, koty będą najedzone i leniwe, mniej skore od ucieczki. Sporym atutem wykupienia właśnie takiej formy zwiedzania, są również atrakcje w masajskich wioskach. Właśnie z myślą o małych turystach przygotowano tam specjalne wycieczki, połączone z nauką strzelania z masajskiego łuku. Zakwaterowanie organizowane jest w domkach na terenie ośrodków położonych w niedalekim sąsiedztwie masajskich wiosek.


Najciekawsze oferty tego rodzaju wycieczek dostępne są w okolicach Masai Mara i Parku Narodowego Amboseli. W tej okolicy znajdziemy wszystkie zwierzęta z afrykańskiej wielkiej piątki: słonie, nosorożce, lamparty, lwy i bawoły. Trudno więc o lepsze miejsce na afrykańskie safari.


 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Jest nas już 1281 | online: 0